Zmiany w VAT dla podmiotów sprzedajacych obrazki, muzykę, programy komputerowe przez internet

Sprzedajesz obrazki, zdjęcia, muzykę, programy komputerowe, gry lub inne aplikacje przez Internet? Jesteś podatnikiem VAT?

Jeśli odpowiedź jest pozytywna prawdopodobnie również w Twoim przypadku będą miały zastosowanie zmiany w przepisach ustawy o VAT, które wejdą w życie 1 stycznia 2014 roku.

Dotychczas usługi świadczone przez Internet, wykonywane na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej podlegały opodatkowaniu polską stawką VAT 23% niezależnie od tego z jakiego państwa pochodził nabywca. Powyższe zmieni się od 1 stycznia – zastosowanie znajdzie stawka VAT obowiązująca wg państwa z którego pochodzi nabywca. Jeśli sprzedaż program komputerowy Francuzowi, to powinieneś naliczyć francuski VAT.

Na szczęście nie będzie potrzeby rejestrowania się na VAT w każdym kraju, z którego pochodzi nabywca usług. Wystarczy zastosować tzw. procedurę MOSS – rozliczyć VAT zagraniczny poprzez polski urząd – Drugi Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieści. Już od 1 października trwa rejestracja podatników podlegających nowym regulacją.

Sprawdź, skąd pochodzą nabywcy Twoich usług, może też powinieneś zarejestrować się w procedurze MOSS?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady podatkowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz